Kyjov – hlavní centrum Slovácka – nabízí spoustu zajímavých kulturních akcí a turistických památek, vč. nádherných přírodních scenérií, dobrého vína a jídla. Pro r. 2015 je pak pro návštěvníky Kyjova na jihu Moravy nachystaná řada kulturních akcí,

Kultura a folklór, sport a ubytování Kyjov

Turisté zde mohou na nejstarším regionálním festivalu Slovácký rok poznat zdejší hudbu a tance, poslechnout si cimbálovou muziku při mnoha hudebních večerech, navšítvit výstavu spisovatele Bohumila Hrabala nebo třeba expozici Hraček ze staré půdy. Chystají se oblíbené voňavé Martinské hody, Kateřinská zábava a tradiční vánoční slavnosti. Návštěvníkům Kyjova, kteří hledají pohodlné ubytování Kyjov, určitě doporučujeme Kyjov penzion U Kulky.

Za skvělé jídlo, pití a přátelskou atmosféru ručí penzion Kyjov – penzion U Kulky – nacházející se v centru Kyjova, penzion má kapacitu 80 míst a mimo pohohostinné, rodinné atmosféry nabízí perfektní zázemí pro cyklisty, rodiny s dětmi a skupiny přátel. Při plánování firemního víkendu či rodinné dovolené se obraťte na penzion Kyjov. Potěšeni budete rozhodně příznivými cenami, kvalitní domácí stravou doplněnou o výborné moučníky nebo opékaná, grilovaná nebo uzená masa.

Cyklistické stezky okolo Kyjova

Milovníci o něco náročnější cyklistiky, ale i cyklistické rodiny s vozíky za kolo pro děti budou mile překvapeni četností tras. Kyjov penzion se nachází v centru Kyjova, a tak si každý cyklista může vybrat dle délky a náročnosti trasu, která pro něj bude ideální. Za návštěvu stojí určitě Kulkova mutěnická cyklostezka, Vyhlídka, Krajem folklóru a povodní a Krajem orchidejí, oškoruší a pálenic do Suchovské republiky.