Plánujete, jak úsporněji topit a ohřívat vodu? Zvláště když vytápíte dům pevným palivem, elektrickou energií nebo plynem, budete nadšeni. Výhodné obnovitelné zdroje jsou šetrné s aspektem na finance, jež v dlouhodobém časovém horizontu ušetříte, hlavně ale i z toho důvodu, že se rozhoupáte používat šetrný energetický zdroj.

Co znamená Nová zelená úsporám?

Pokud poklesne ekologická zátěž, na obnovu domu můžete dostat peníze díky programu financovaném Státní fondem životního prostředí – Nová zelená úsporám. Pojmenování programu Nová zelená úsporám by mělo být každému povědomé. V Česku se program Nová zelená úsporám uchytil již před několika lety. Jedná se o příspěvky na uspoření energií a na obnovitelné energetické zdroje. V rámci tohoto programu si lze pořídit například tepelné čerpadlo nebo fotovoltaické panely. Před nákupem si zjistěte, zda splňujete potřebné předpoklady pro obdržení příspěvku.

Zužitkujte energii ze slunce

Dnes je známým pojmem solární ohřev vody, díky kterému můžete ušetřit nemalé částky za energie. Zafinancovat se vyplatí například ucelený solární systém ROTEX, soustava je složena ze solárních kolektorů a zároveň i akumulační nádržky s velkým tepelným účinkem. Stoprocentní solární souprava dovede na teplo transformovat dokonce osmdesát procent ze slunce, to je pak skladováno v akumulační nádržce.

Jako na solární soupravu, tak i na fotovoltaický panel dostanete dotaci. V Česku dosti používaná fotovoltaika má za poslání transformovat energii ze slunečních paprsků na elektřinu. Finanční příspěvek by mohl být díky programu Nová zelená úsporám až 100 000 Kč. Panel pak pořídíte s vyšší i nižší investicí, závisí už jen na vás, a rovněž na faktu, jaký výkon by pro vás byl optimální. Stránky navrhované k ideálnímu nákupu jsou Iqenergy.cz, provozovaných společností SPOZE, s.r.o.