Při neustále stoupajících cenách energií občané pátrají, jak by se dalo ušetřit a navíc se chovat ohleduplně k přírodě. Můžeme změnit dodavatele elektřiny nebo plynu. Jak na to, k tomu vám může dopomoci kalkulačka úspor, která je na webu IQenergy.cz. Prvotní investice se na úsporách ukáže až ze více let. Užitečné rady a praktický internetový obchod jsou k nalezení rovněž na webu. Bezplatně odpovídáme na dotazy přes telefon, nebo se nás můžete zeptat s pomocí kontaktního formuláře. Program nová zelená úsporám je nejčastěji zodpovídaným tématem.

Případní žadatelé o podpůrný program nová zelená úsporám si jednoduše vyhledají na webu soupis podmínek potřebných pro žádost. O dotaci je možné si požádat kdykoliv, žadatelé budou posuzovaní do konce roku 2021. Dle výnosu z prodeje emisních povolenek se budou přenechávat finanční částky na státní dotaci nová zelená úsporám. Státní program nová zelená úsporám se snaží o hospodárné snižování energetické náročnosti stávajících rodinných domů, směřuje k výstavbě nízkoenergetických rodinných domů a k účelnému využití energetických zdrojů, kam patří výměny tepelných zdrojů za zdroje šetrné k přírodě. Výčet proměnitelných tepelných zdrojů je k nahlédnutí na webových stránkách IQenergy.cz.

Poskytují se i dotace na výstavbu fotovoltaické elektrárny, přičemž se na jeden rodinný dům přiznává dotace až sto tisíc korun. Využívaná fotovoltaika je způsobem záměny působení slunečních paprsků na elektřinu s využitím diod propojených do fotovoltaických panelů. Hospodárná metoda – fotovoltaika – si u široké veřejnosti získává na oblíbenosti. Proto vybudování fotovoltaické elektrárny každému vlastníku přitáhne energetickou soběstačnost, navíc se zmenší celkové náklady domácnosti na elektřinu.