Charakteristické znaky, které mají elektrokola,  elektrokoloběžky a elektroskútry, jsou nezastupitelné. Šetří čas, peníze a především energii v hustém v husté městské dopravě. Spolehlivá elektrokola a elektroskútry se vyznačují zejména jednoduchou údržbou, ovládají se jednoduše a jsou určené všem věkovým kategoriím. Výhodami elektrických přepravních prostředků je krátká doba nabíjení s dlouhou dobou dojezdu, výkonný motor a především pohodlí. Na takovýchto prostředcích se pohodlně dopravíte až na vzdálenost osmdesát kilometrů.

Vybraná elektrokola jsou ideálnější do městského provozu, jiná do terénu, další jsou konstruována do kopců a na dlouhé vzdálenosti. Důležitý je rovněž ekologický provoz. Rychlost, beznákladovost a spolehlivost jsou důležitými atributy elektrokol. V krátké době se vám tak investované finanční prostředky vrátí. Nezastupitelnou roli mezi elektrickými dopravními prostředky mají praktická elektrokola skládací. Jejich velkým pozitivem je snadná skladovatelnost doma či v případě přepravy běžným prostředkem. Taková elektrokola skládací lze rychle a velmi snadno složit, po případě vložit do přepravního vaku. Využijete je spíše pro městský provoz, uplatnění ale nenajdete na nezpevněné komunikaci nebo na přírodním terénu.

Populární jsou rovněž elektrokoloběžky, které jsou určené jak do města, tak do nepříliš složitého terénu. Provoz elektrokoloběžek CITY je schválen pro provoz na pozemních komunikacích bez nutnosti vlastnit řidičský průkaz. Takovéto elektrokoloběžky se vyznačují především svou nízkou nákladovostí, při nabíjení baterie představuje spotřeba energie zhruba 8 korun na 100 km. Pokud jste sportovně založení, nákup elektrokoloběžky pro vás bude vhodným vyžitím.